Ráda bych Vás přivítala na stránkách naší chovatelské stanice Bohemia Corde. V naší chovatelské stanici najdete dvě plemena, a to boloňského psíka a border colii. Obě plemena jsou pro nás srdeční záležitostí a i když se to nezdá, mají mnohé společného. V našem chovu klademe důraz především na zdraví a vyrovnanou povahu jedinců, a proto u každého z našich psů naleznete výsledky i mnohdy nepovinných zdravotních testů.


Zakladatelkou chovu border colií je Kiara Drive Fitmin, moje první fenka border colie, která mne toho hodně naučila. Je to ta nejúžasnější parťačka do všech sportů, které si usmyslím (dogdancing, sportovní kynologie, pasení ovcí, výstavy apod.) a do života vůbec. Kiara Drive Fitmin je velmi šikovná a neztratí se v žádné z našich displicín.


Boloňský psík nám přišel do života v podobě našeho prvního boloňáčka Mikyho, s kterým jsme běhali agility. Miky nás bohužel opustil ve svých 13 letech, a proto jsme se po čase rozhodli pořídit dalšího, stejně úžasného boloňáčka. Chov boloňského psíka u nás založil chovný pár Little White Wonder Xena Tova od holandské chovatelky Jessiky Van Driel a Alex Zlínská vločka od české chovatelky Svatavy Týmové. Oba naši boloňští psíci jsou skvělí parťáci do života, ale i pro aktivní život, věnují se výstavám a rodinnému životu.